ساختار

صندوق های بازنشستگی ، پس انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت ، در سال 1381 با هدف توسعه بخش ساختمان، شركت مهندسی و ساختمانی صبا نفت (سهامی خاص) را تاسيس و از همان سال این شرکت آغاز به فعاليت نمود.

اين شركت مراحل رشد و توسعه خود را همزمان با انجام پروژه‌های مختلف طی كرده است، به گونه ای كه در حال حاضر به يكی از شركتهای بزرگ ساختماني در سطح كشور تبديل شده و در كنار اجرای پروژه‌های مختلف و سرمايه گذاری، برنامه ورود به موضوع  مشاركت با سازمانهای اقتصادی را در پروژه های بزرگ ملی و فراملی در دستور کار دارد .
یکی از راهبردهای شرکت توجه جدی به مقوله کیفیت است . به همین منظور  رعايت استانداردها و بهره گيری از آخرين یافته های علمی و روش های نوین روز  و همچنين استفاده از  بهترين مهندسين مشاور و پيمانكاران تراز اول كشور از برنامه های اجرا شده و در دست توسعه شرکت است . طراحی و اجرای پروژه های بزرگ ساختمانی متفاوت در زمان بندی مناسب، هزينه معقول و كيفيت بالا ، افتخاری است كه همكاران ما در واحدهای مختلف شركت آنرا وجه همت خویش قرار داده اند .
در اجرا و توسعه راهبرد کیفیت ،در خرداد ماه 1394 شرکت موفق به اخذ گواهینامه های مدیریت یکپارچه شامل سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001:2008 ، سیستم مدیریت زیست محیطی ISO 14001:2004 و سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی OHSAS 18001:2007 گردید .
شرکت مهندسی و ساختمانی صبا نفت هم اكنون با در دست داشتن 24 پروژه (در حال اجرا ، در دست طراحی و در حال مطالعه ) و نگاه به توسعه روز افزون ،امكان مدیریت و اجرای  بزرگترين پروژه های ساختمانی در مقیاس ملی را فراهم نموده است .  علاوه بر آن شرکت به عنوان بزرگترین بنگاه های اقتصادی در بخش املاک و مستغلات دارای زمین ها و ساختمان های متعدد در شهرهای تهران، اصفهان، مشهد، شیراز، اهواز، بندرعباس، کیش، عسلویه و همچنین شهر های حاشیه دریای خزر می باشد که این املاک دارای قابلیت احداث پروژه های بزرگ اداری، تجاری، مسکونی و رفاهی می باشند و هم اکنون تعدادی از آنها در قالب قرارداد های اجاره در اختیار شرکت های بزرگ صنعت نفت کشور می باشند.